Ana Sayfa » Manşet » BTP LİDERİNDEN TERÖR DEĞERLENDİRMESİ

BTP LİDERİNDEN TERÖR DEĞERLENDİRMESİ


Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof.Dr.Haydar Baş Türkiye'nin terör gündemini değerlendirdi. Gaziantep saldırısında hayatın kaybeden vatandaşlarımıza başsağlığı, yaralılalara da acil şifalar dileyen BTP lideri yazılı açıklamasında "bu sinsi eller ülkemizde uzun yıllardır alevi-sünni, kürt-türk, asker-millet çatışması kurguluyor. Bu hain planların boşa çıkarılması için türkiye'nin en acil olan ihtiyacı birlik ve beraberliktir. Onun için bizler yıllardır milli bütünlük diyoruz, dini bütünlük diyoruz. " ifadelerini kullandı.


Yüreğimizi yakan acı haberler maalesef arka arkaya geliyor.

Kökü dışarda olan darbe girişiminin şokunu atlatmaya çalışan güzel ülkemiz eş zamanlı olarak aynı kökten beslenen terör örgütlerinin saldırılarına maruz kalıyor.

15 Temmuz'dan sonra ilk olarak bölücü terör örgütü harekete geçirildi. Bu saldırılarda yaklaşık 70 güvenlik görevlimiz şehit oldu.

Hemen hemen hergün farklı bir kentimizden gelen şehit haberleriyle içimiz yanarken biryandan da başka bir terör örgütü harekete geçirildi.

Daha önce Şanlıurfa, Ankara ve İstanbul'da defalarca tanık olduğumuz terör vahşeti maalesef bu sefer kanlı yüzünü güzide şehrimiz Gaziantep'de gösterdi.

Cumartesi gecesi Şahinbey ilçesindeki bir kına gecesine düzenlenen canlı bomba saldırısında çoğu çocuk ve kadın 54 vatandaşımızı kaybettik.

Bu vesile ile terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza yüce Allah'tan rahmet , kederli yakınlarına Sabr-ı Cemil niyaz ediyorum.

Hasseten halen hastanelerde tedavi gören vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum.

Terör örgütlerinin aynı anda harekete geçirilmesi Türkiye'mizin Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) kapsamında hedefe oturtulduğunu gösteriyor.

Böyle bir ortamda Türkiye'yi yönetenlerin yapması gereken şey; geçmişte yapılan hataların gözden geçirilmesi ve aynı hataların bundan sonraki süreçte tekrarlanmamasıdır.

Türkiye'yi uçurumun kenarına kadar getiren bu hataların tekrarlanmaması ise ancak ve ancak sağlam bir kılavuz ile mümkündür.

Bizler Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) olarak iktidar partisini daha kurulma aşamasından itibaren milli ve dini bütünlüğümüze zarar verecek adım ve ittifaklardan uzak durmaları konusunda uyarmaktayız.

Gelinen noktada bu uyarılarımızın ne kadar haklı olduğu bir bir ortaya çıkmaktadır.

Türkiye'nin içine sokulduğu bu terör batağından biran evvel çıkması için sorumluluk sahibi olanların BTP'ye kulak vermesi kaçınılmazdır.

BTP ekonomiden eğitime, dış politikadan tarıma kadar her alanda ortaya koyduğu ve Milli Ekonomi Modeli ile ete kemiğe büründürdüğü yüzde yüz milli ve yüzde yüz yerli projelerle bu ülkenin tek kurtuluş yoludur.

Unutulmamalıdır ki İslam dünyasını kan deryasına çeviren küresel güçler aynı kanlı potaya Türkiye'yi de sokmak istememektedir.

Bu sinsi eller ülkemizde uzun yıllardır Alevi – Sünni, Kürt – Türk, asker- millet çatışması kurguluyor. 

Bu hain planların boşa çıkarılması için Türkiye'nin en acil ihtiyacı birlik ve beraberliktir. Onun için bizler yıllardır 'milli bütünlük' diyoruz, 'dini bütünlük' diyoruz.

Milli bütünlüğümüz dini bütünlüğümüzün, dini bütünlüğümüz de milli bütünlüğümüzün teminatıdır.

Unutmayalım bölünürsek, birbirimize düşersek yok oluruz!

Türkiye olarak ülkemiz üzerinde hesabı olan ülkelerle değil üzerimizde sinsi hesaplar yapmayan ülkelerle bir ve beraber olmalıyız.

İç ve dış politikamızı sadece ve sadece ülkemizin çıkarlarını merkeze oturtarak şekillendirmeliyiz.

Bu vesile ile bir bir kez daha Gaziantep saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza yüce Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır ve yaralılarımıza da şifalar temenni ediyorum.

Cennet vatanımızın karanlık günlerden çıkması dileğiyle..!