Ana Sayfa » Köşe Yazıları » Tek çıkış yolu Milli Ekonomi Modeli

Tek çıkış yolu Milli Ekonomi Modeli

Tek çıkış yolu Milli Ekonomi Modeli


Yeni Mesaj'daki köşemde yıllardır her gün sizinle buluşurdum. Ancak özellikle son seçim döneminde milletimin bize reva gördüğü hal nedeniyle yazılarımıza bir süreliğine ara vermiştik.
Çeşitli ortamlarda "Yazılarınızı severek okuyor, bilgi ediniyorduk. Sizin kanaatleriniz bize ışık tutardı. Neden yazmıyorsunuz" şeklinde sorularla karşılaşıyorum.
Arada bir kaleme aldığım makalelerin okunma oranının sadece internet ortamında bir anda 9-10 bin kişiye ulaşması da halkımızın esasen bizi yakından takip ettiğini göstermekte.
Hayatını milletine, devlet ve millet birliğine adamış bizlerin, her sahada ortaya koyduğu çözümlerin seçim sandığında itibar görmemesi samimiyetle ifade etmeliyim ki, bizleri görüşlerimizi açıklamaktan soğutmuştur.
Siz karar veriniz;
Her öngörüsü çıkan bendeniz, "Hiçbir karşılık beklemeden, iktidara dahi çağrıda bulunarak ülkenin kurtuluşuna giden çözümleri anlatayım, beraber hallederiz, ben bu işi çok iyi biliyorum" dememe rağmen gerek iktidardan, gerek siyasilerden, gerek akademik çevreden ve gerekse milletimizden bir geri dönüş görmedim.
Oysa terörün, sosyal çöküntünün, ahlaki yozlaşmanın ana nedeni ekonomik darboğazdır.
Bendeniz bugün uluslararası internet sitelerinde adı kapitalizm ve sosyalizmle beraber üçüncü büyük tez olarak yazılan Milli Ekonomi Modeli'nin sahibiyim.
Enteresandır, Rusya ekonomisini ayağa kaldıran ve Rusların bunu gizlemediği büyük cevher, Türkiye'de gizleniyor.
120'yi aşkın ülkede, Şili'de, Çin'de, Brezilya'da, Hindistan'da hatta Vatikan'da kısmen uygulanan bu kurtuluş reçetesi Türkiye'de yok sayılıyor.
Bu gizleme, esasen ülkemizin içinde bulunduğu fikri işgalin de ifadesi aslında.
Ancak Türkiye, Arap Baharı'nın son halkası olarak bugün bölünmenin eşiğinde…
Yaklaşık 15 senedir oy verilen, iktidara taşınan Ak Partisi'nden halen memnun olanlar varsa, yakında Güneydoğu'nun elden çıkacağını onlara hatırlatalım.
Atatürk'e inanan Türk milleti; İngilizden, Fransızdan, Yunandan, işgal güçlerinin gücünden korkmadı ve kurtuldu.
Biz de bugün Türk milletinden Milli Ekonomi Modeli'ne inanmasını, "ABD'siz olmaz" fikrini bırakmasını, yeniden ayağa kalkacak cesareti gösterebilmesini bekliyoruz.