Ana Sayfa » Manşet » Prof. Dr. Haydar Baş işçilerle buluştu

Prof. Dr. Haydar Baş işçilerle buluştu


Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı ve İstanbul 3. Bölge milletvekili adayı Prof. Dr. Haydar Baş İstanbul Esenyurt'ta bir tekstil fabrikasını ziyaret etti. İşçilerin yoğun ilgisi ile karşılanan Haydar Baş fabrikayı gezdi, yetkilerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Fabrika gezisi sırasında işçilerle sohbet eden BTP Genel Başkanı, "1 Mayıs İşçi Bayramınızı tebrik ediyorum. Haklarınızı bizzat ben savunuyorum, bunda endişeniz olmasın. Haklarınızı sonuna kadar devlet olarak temin edeceğiz. İşletmelere de destek olacağız. Onları da daha fazla iş verebilir, faydalı olabilir hale getireceğiz. Zaten işçiyi patrona, patronu işçiye düşürdükten sonra bu işin bereketi olmaz. Mühim olan vicdanları harekete geçirip işin kalitesini, emeği fazlaca devreye koymak, kar elde etmek ve bu karı da adilane bölüşmektir. Bunu inşallah yapacağız biz. Biz bu işi çok iyi biliyoruz" dedi.

'BRICS ülkeleri 'Haydar Hoca ile kurtulduk' diyor'
Milli Ekonomi Modeli ile kapitalizm ve komünizm kıskacındaki dünyanın yeni umudu haline geldiklerini ifade eden Prof. Dr. Haydar Baş, "Rusya liderliğindeki BRICS ülkeleri benim modelim ile ayağa kalktı" dedi. "Rusya 2005 yılından bu yana benim modelimi takip ediyor" diyen Haydar Baş şunları söyledi: "Rusya daha düne kadar vatandaşlarını işçi olarak Türkiye'ye gönderiyordu. Şimdi Putin dünya lideri oldu. Şimdi Çin, Hindistan, Brezilya, Güney Afrika ve de Şili benim Milli Ekonomi Modeli'ni adım adım uyguluyor. Rusya da bu işin başını çekiyor ve sistemimin tamamını uyguluyor. Onlar şimdi 'Haydar hoca ile kurtulduk, Haydar hoca bütün dünyanın ihtiyacı olduğu adamdır' diyor. Durum buyken ne hikmetse ben kendimi kendi milletime anlatamadım. Beraber olalım Türkiye'yi de ayağa kaldıralım. Bir elin nesi var iki elin sesi var."
İşçilerin emeklilik yaşı ve asgari ücret konusundaki yakınmalarını da dinleyen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, "Biz bugünkü maaş ve emeklilik sistemini tamamen kaldırıp atıyoruz. Bu adil değil. Asgari ücretimiz 5 bin TL olacak. 5 bin liranın altında maaş vermeyeceğiz" dedi.

Prof. Dr. Haydar Baş 5N1K'ya konuk oldu
Öte yandan BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş Perşembe gecesi Kanal D'de yayınlanan Cüneyt Özdemir'in sunduğu 5N1K programına konuk oldu. BTP lideri programda Türkiye gündemine oturan Milli Ekonomi Modeli kaynaklı sosyal devlet projelerini anlattı. Haydar Baş'ın en dikkat çekici açıklaması ev hanımları ile ilgili oldu. Ev hanımlarını işçi statüsü verip maaşa bağlayacağız diyen BTP Genel Başkanı, "Ev hanımları evinde işçidir. Ailesine hizmet ediyor. Çamaşırını yıkıyor, yemeğini, ütüsünü yapıyor. Her türlü hizmeti görüyor. Bu işçi değil midir? Başkasının işletmesinde çalışırken işçi oluyorken evinde çalışırken neden işçi olmuyor? Devlet onu işçi statüsüne alacak. Allah nasip ederse ev hanımlarına 1.500 TL maaş vereceğiz" dedi. BTP lideri doğum yapan kadınlar için de çok konuşulacak bir açıklama yaptı ve "doğum başına ailelere 15 bin lira vereceğiz" dedi.

Erdoğan'a 3 çocuk cevabı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 3 çocuk talebine de karşılık veren Prof. Dr. Haydar Baş, "ne veriyorsun 3 tane çocuğa, hiçbir şey!" dedi ve bu konudaki projelerini anlattı. BTP Genel Başkanı, "İnsanların çocuğu oluyor. Bir çocuğun hayata atılması için ekonominin güçlü olması lazım. Sayın Cumhurbaşkanımız 3 tane çocuk istiyor. Ne veriyorsun 3 tane çocuğa, hiçbir şey! Biz nasip olursa her çocuğa reşit olana kadar 250 TL çocuk maaşı vereceğiz. Reşit olduktan sonra da 1000 TL vatandaşlık maaşı alacak" dedi.

Kaynak nerede sorusunu cevapladı
5N1K programında BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş'a  'kaynak nerede' sorusu da soruldu. Haydar Baş bu soruya da şöyle cevap verdi: "Yerin altında tam 3 katrilyon dolarlık servetimiz var. Nedir bunlar? Başta altın, toryum, bor, demir vs. Bütün bu madenlerin tutarı batının hesabına göre 3 katrilyon dolar. 3 katrilyon dolar ne demektir biliyor musunuz? Kıyamet sabahına kadar harcama yapsak bu parayı bitiremeyiz. Biz sadece Gümüşhane ile Türkiye'ye 100 yıl bakarız. Nereden çıktı bu? Gümüşhane'de trilyon değerinde altın madeni var. 3 katrilyon yeraltı kaynağımız var. Bu kaynağın her yıl 2 trilyonunu piyasaya arz eder, işletmeye takdim edersek 2 trilyon dolar 5 trilyon TL ediyor. Bizim GSMH şu anda 2 trilyon TL. Bununla birlikte 7 trilyon TL yılda girdimiz olacak. 500 milyar TL de vergi gelirimiz olacak. 100 bin liranın altında yıllık geliri olandan bir kuruş vergi almayacağız. İnsanlar yaşadıklarını anlayacaklar. Hayat var diyecekler. Onlara hayatı zehir etmeyeceğiz."