Ana Sayfa » Manşet » Prof. Dr. Haydar BAŞ, BTP'nin Kaynaklarını açıkladı

Prof. Dr. Haydar BAŞ, BTP'nin Kaynaklarını açıkladı


Rusya başta olmak üzere birçok ülkede uygulanan milli ekonomi modeliyle dünyaya yön veren Prof.Dr. Haydar Baş, modelde yer alan sosyal devlet projeleriyle Türkiye'nin de gündeminde.

BTP Lideri Haydar Baş'ın twitter hesabından, seçimleri kazanması halinde asgari ücrete zam yapacağını açıklaması büyük yankı uyandırdı. ''Milli Ekonomi Modeli ile memurun ve işçinin asgari ücretini 5000 TL vereceğim" dedi. Baş attığı tweette ayrıca, ''Rusya'yı lider ülke yapan tezim Türkiye 'nin son şansıdır" ifadelerini kullandı.

BTP LİDERİ HAYDAR BAŞ NASIL 5 BİN TL MAAŞ VERECEK 

Kameraların karşısına geçen BTP lideri asgari ücreti nasıl 5 bin lira yapacağını anlattı.

"Sevgili vatandaşlarım seçim mahalline girdiğimiz bu günlerde bizler Bağımsız Türkiye Partisi olarak asgari ücreti 5 bin Türk lirası olarak tespit ettik ve de ev hanımlarına vatandaşlık maaşı olarak 1.500 Türk lirası olarak belirledik.

Bazı arkadaşlarımız endişe ile peki bunu siz nereden bulupta vereceksiniz diye soruyorlar.

Lüften dikkatle dinleyelim...

Bakınız Türkiye'nin bugün tam 2 trilyon GSMH var. Bu ne demek yani bizim 2 trilyon gelirimiz var, paramız var, servetimiz var. Bugüne kadar biz milli paraları devreye koymadığımız için bundan hiçbirimizin haber yok.

Ülkemizde 3 katrilyon dolarlık yeraltı kaynağımız var, 2 trilyon senyoraj hakkımızı her yıl kullandığımızda GSMH ile birlikte tam 4 trilyon paramız olacak.

Bunun mukabilinde birde vergi gelirlerimizin 500 milyar olduğunu kabul ettiğimizde yıllık girdimizin 4,5 trilyon olacak. Peki buna mukabil elimizden çıkan para miktarı ne oluyor bu hesaba göre 20 milyon asgari ücretten maaş alan insanları hesap ettiğimizde 5 bin TL'den ayda 100 milyar para eder, yılda 1 trilyon 200 milyar eder.

Peki Ev hanımlarının vatandaşlık giderine baktığımızda ise toplam 360 milyar lira olduğunu görürüz. O taktirde 1 trilyon 560 milyar giderimiz yılda var.

Halbuki bizim elimizde olması gereken para 4,5 trilyon şimdi söyler misiniz 4,5 trilyon elinde girdisi olan bir sermaye sahibi 1 trilyon 560 milyar lirayı ödeyebilir mi ödeyemez mi?