Ana Sayfa » Sürmanşet » Dünyayı Emperyalizmden Milli Ekonomi Modeli Kurtaracak

Dünyayı Emperyalizmden Milli Ekonomi Modeli Kurtaracak

Rusya Liberal Demokrat Partisi (LDP) Dış İlişkiler Genel Başkan Yardımcısı Hudyakov Roman İvanoviç; ticari, ekonomik, siyasi, eğitim ve sosyal alanlarda işbirliği sağlayan, Türkiye'nin siyasi ve ekonomik tarihine damgasını vuran partisi ile Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) arasında imza edilen Mutabakat Zaptı İmza Töreni'nde yaptığı konuşmada çok önemli noktalara parmak bastı. Roman İvanoviç, sözlerine salonda hazır bulunanları "Sayın Prof. Dr. Haydar Baş, sayın bayanlar ve baylar" diye selamlayarak başladı ve "Rusya Liberal Demokrat Partisi adına partimizin heyetini Türkiye'ye davet ettiği için Bağımsız Türkiye Partisi yöneticilerine teşekkür ediyorum" diye devam etti.

Türk halkı ile Rusya halkı daha da yakınlaşacak

Bugün iki halk arasında işbirliği hakkında çok önemli bir anlaşma imzalandığını dile getiren Hudyakov Roman İvanoviç, "Bu tarihi olay halklarımızı daha da yaklaştıracak, ilaveten mevcut olan sıcak ve dostane ilişkilerimizin daha da kuvvetlendirecektir. Vurgulamak isterim ki, ne çar ne de Sovyetler Birliği döneminde Rusya, ABD başta olmak üzere Batılı ülkeler gibi İslam'ın içini boşaltmamıştır" dedi.
Prof. Dr. Baş'ın Sosyal Modeli, Rusya halkını birleştirdi

Prof. Dr. Haydar Baş'ın Sosyal Devlet hakkındaki düşüncelerini uygulayan Rusya'da 200'den fazla halkın barış ve huzur içinde yaşadığına işaret eden LDP Dış İlişkiler Genel Başkan Yardımcısı Hudyakov Roman İvanoviç, şöyle devam etti: "Rusya'da bundan böyle Müslümanlar için birçok cami inşa ediliyor. Müslümanların inanç ve geleneklerine saygı gösteriliyor. 2005 yılında Çeçenistan'ın başkenti Grozni'de Avrupa'nın en büyük camisi inşa edilmiştir. Tataristan'da ve Kırım'da Tatarca ikinci resmi dil olarak tanınmıştır. Buralarda dersler Tatar dilinde okutuluyor, kitaplar ve gazeteler Tatarca basılıyor."
Prof. Dr. Baş'ın tezlerini tümüyle uyguluyoruz

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'ın tezlerini Rusya'da hayata geçirdiklerine işaret eden Hudyakov Roman İvanoviç, konuşmasına şu tarihi ifadeyi kullanarak devam etti: "Biz Türkiye'yi ve dünya ülkelerini emperyalizmden, iktisadi zulümden kurtaracak Prof. Dr. Haydar Baş'ın Milli Ekonomi Modeli ile Milli Devlet, Sosyal Devlet tezlerini öğrendik ve bunları tümüyle destekleyip uyguluyoruz. Bizim düşmanlarımız yüzyıllardır Türkiye ile Rusya'yı karşı karşıya koymuşlardır. Bunun sonucunda ülkelerimiz arasında zaman zaman anlaşmazlıklar yaşanmıştır. LDP Genel Başkanı Vladimir Jirinovski geçen yıl Bağımsız BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş ile Rusya Devlet Duma'sında görüştüğü zaman bir Türkolog gibi Büyük Atatürk'ün sözlerini hatırlatmıştır: Ne Mutlu Türküm Diyene..."
Yaşasın halklarımız arasındaki işbirliği...

Rusya Liberal Demokrat Partisi'nin Prof. Dr. Haydar Baş ve Milli Ekonomi Modeli ile tanıştıktan sonra Türkiye'yi iyi bir dost ve itibarlı ortak olarak görmeye başladıklarını dile getiren İvanoviç, şöyle konuştu: "Biz birlikte hareket etmemiz gerektiğini anladık. Düşmanlarımıza inat, birbirimize yardımcı olacağız. Bugün Rusya Müslümanlara ve diğer halklara onurlu hayat için geniş imkanlar sunan Prof. Dr. Haydar Baş'ın Sosyal Devlet modelini hayata geçiriyor. İnanarak söylüyorum ki, partiler arasında imzalanan bu Mutabakat Zaptı Türkiye Cumhuriyeti ile Rusya Federasyonu arasında uzun süreli ilişkilerin güçlenmesine hizmet edecektir.
Yaşasın Türk halkı, yaşasın Rusya halkı, yaşasın Türk halkı ile Rusya halkı arasındaki dostluk..."