Ana Sayfa » Manşet » Prof. Dr. Haydar Baş, Trabzon'da düzenlenen Başkanlık Divanı toplantısında konuştu

Prof. Dr. Haydar Baş, Trabzon'da düzenlenen Başkanlık Divanı toplantısında konuştu


Filistin gibi oluruz uyarısı;

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, partisinin Trabzon Akçaabat'ta düzenlenen Başkanlık Divanı toplantısında konuştu. Türkiye'nin bölünmek
istendiğini söyleyen BTP Lideri, bu oyuna gelenlerin Filistin'in kaderini yaşayacağını ifade etti.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Başkanlık Divanı Trabzon Akçaabat'ta toplandı. Genel Başkan Prof. Dr. Haydar Baş başkanlığında yapılan toplantıda parti faaliyetleri ele alındı. "Sadece Türkiye'nin ve coğrafyamızın değil tüm dünyanın bizim hareketimize ihtiyacı var" diyen Prof. Dr. Baş, teşkilatlarına her hafta 50 ayrı yerde program düzenleme talimatı verdi. BTP Lideri, "Bundan sonra her hafta 50 ayrı yerde program düzenleyeceğiz. Bu düşünceyi, bu tezi taşımadığımız hiç bir yer kalamayacak. Biz tohumu atacağız, sıra toprağa gelecek. Bu güzel tohumu bitirmeyen toprağın yüzü kara olsun" dedi.

Hepimiz Müslüman Türk milletiyiz
Prof. Dr. Haydar Baş, toplantıda Türkiye gündemini de değerlendirdi. "Mustafa Kemal Atatürk'ün ideallerini merkezi bir otorite haline getirmeden bugün Türkiye bağımsız olmaya imkan kazanamaz" diyen Haydar Baş, şöyle konuştu: "Maalesef Türkiye'nin bu konuda elini, kolunu, ayağını bağlamışlar ve Türkiye'nin bölünmesi kaçınılmaz oldu. Bizim sınırlarımıza kadar bu bölünme gelecek. Nasıl gelecek? Onu yaşarsanız, görürsünüz. Güneydoğu'da bir sürü ilçe bağımsızlığını ilan etti. Arkadaşlar bu ülkede Kürt, Laz, Çerkez, Türk yoktur. Bunların tamamın İslam medeniyeti, kültürü, siyaseti ve diniyle yoğrularak bir millet oluşturmuştur. Bunun adına Müslüman Türk milleti denir. Bu Müslüman Türk milletinin içinde Laz'ı var, Çerkez'i var, Türk'ü var, Kürdü var, Boşnak'ı var, hepsi var... Biz buyuz! Bunlar halk. Halkı kimse inkar edemez. Sen organlardan meydana geliyorsun ama adına insan diyorlar. Tek başına koluna, ayağına insan demezler. Bunların hepsine birden insan derler. İşte biz de bir vücudun organları gibi bir ve beraberiz. Bir organ zarar görürse diğerlerinin de sağlığı bozulur."

Haydar Hoca birliğin harcıdır
Konuşmasında Batı'nın bölünme oyununa gelenlerin Filistin'in kaderini yaşayacağını ifade eden BTP Genel Başkanı, şunları söyledi: "Oyuna geldin ve gelmeye de devam ediyorsun. Kaderin Filistinlinin kaderi olduğu zaman 'eyvah ne yaptım' diyeceksin ama bunun bir faydası olmayacak. Onun için kendine gel! Biz hepimiz Türk'üz, Kürd'üz, Laz'ız, Çerkez'iz... Halk olarak buyuz ama millet olarak Müslüman Türk milletiyiz. Hacı Bektaş-ı Veli Hazretlerinin nesliyiz. Olay budur. Bunları da Türkiye'de söyleyen benim. O zaman Haydar hoca Türkiye'de nedir biliyor musunuz? Haydar Hoca birliğin harcıdır, formülüdür."